Nogometaši Manchester Citya uvjerljivom su pobjedom u Kyivu praktički već nakon prve utakmice osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka, dok će madridskom Atleticu za takav uspjeh trebati pobjeda na domaćem terenu protiv PSV-a.

Manchester City je bio bolja momčad od Dynama, posebno u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:2, zahvaljujući golovima Aguera u 15. i Davida Silve u 40. minuti. Domaćin je zaigrao nešto bolje u drugom poluvremenu, pa su preko Buyalskya smanjili na 1:2 u 59. minuti, no gol Yaye Tourea u 90. minuti značajno je smanjio izglede Ukrajincima u uzvratnom dvoboju.

U dvoboju između PSV-a i madridskog Atletica nije bilo golova, a jedino vrijedno spomena je činjenica da su domaći od 68. minute igrali s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Gaston Pereiro.